Navigace: OK1TRW > About me > OK1TRW

OK1TRW

My RIG: 

Kenwood TS-2000 since 2001

Yaesu FT817ND since 03.2015

Ant: HF: Diamond vertical;    144MHz: 11el Yagi F9FT;   432 MHz: 19el. cross-Yagi;   144+432 MHz: Diamond vertical X300

V červnu 1992 jsem se přestěhoval do Prahy a krátce poté jsem požádal o změnu koncese na OK1TRW (což bylo nutné vzhledem k tehdejšímu rozdělení prefixů mezi Čechy, Moravu a Slovensko). V té době jsem ještě pořád měl pouze FM ručku. Na balkóně svého bytu v Horních Počernicích jsem nainstaloval HB9CV na dvoumetr s "ručním rotátorem" a to bylo celé moje vybavení. 

Na jaře 1993 jsme šli s manželkou na výlet z Říčan po Mikešově stezce na Klokočnou. netušil jsem, co mě čeká. Když jsme vycházeli z lesa a otevřel se před námi pohled na Klánovice, objevila se před námi pozoruhodná věc. Nebyl jsem to já, ale moje manželka, která (ač není HAM) zvolala: "Tam se točí anténa!". Byla to Yagina na zahradě Fandy OK1IFB, který umožnil OK1KLL umístit tam přívěs s vysílacím pracovištěm. Byl víkend a tudíž závod, takže jsem mohl vstoupit dovnitř a pozdravit Standu OK1HJ (SK), na chvíli ho vyrušit a obrat o pár spojení. Tou dobou byl VO OK1KLL Pepa OK1DKP (SK), po něm vedení klubu převzal Vašek OK1ANV. Operátoři byli vesměs pracovníci firmy Letov, kde také klub vznikl a měl - a dodnes má - v Letňanech své sídlo. Prakticky však fungoval právě na Klokočné, odkud se účastnil naprosté většiny subregionálních VKV závodů.

Od toho zmíněného dne výletu na Klokočnou se datuje moje činnost v OK1KLL. Umístění stanice se mezitím dvakrát měnilo. Když mobilní operátoři zjistili, že Fandova zahrada je nejvyšší bod (s elektrickým rozvodem) v okolí, Fanda nemohl odolat a přestěhoval nás na léta na velký pozemek u hospody v níž byl hostinským a která se jmenovala příznačně "U radisty". To je místo, z něhož jsem se aktivit klubu účastnil i já, pokud jsem tou dobou zrovna nebyl pracovně dlouhodobě v zahraničí (ON, LX, 7X, dohromady 8 let mimo Prahu a mimo OK1KLL). 

Když v roce 2013 obec Klokočná vyměnila hostinského a radioklub coby rušivý a neplatící element vypudila z pozemku, přichýlil nás jeden z dlouholetých členů klubu Ota Macura OK5OM (SK) na zahradě svého domu u Poděbrad. Ota bohužel již není mezi námi a aktivity OK1KLL jsou tak momentálně utlumeny téměř k nule.

(English extract here.)

práca na ceste.jpg
© ok1trw.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma